Quilling – ręcznie wykonane ozdoby

  • admin 

QUILLING jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych technik wykonywania przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych za pomocą wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej. Służy do wykonywania ozdób takich jak kartki, zaproszenia, pudełka ozdobne, samodzielne kompozycje dekoracyjne, a nawet obrazy. Quilling staje się co raz bardziej rozpowszechniony z uwagi na atuty tej techniki, które upatruje się w elegancji, lekkości oraz niepowtarzalności. W artykule chciałbym przedstawić kilka sposobów wykorzystania wąskich pasków papieru do stworzenia bardzo ciekawych elementów dekoracyjnych.

Quilling, pierwsze kroki

QUILLING wzory w kształcie kwiatków forsycji. Jest to jeden z prostszych elementów dekoracyjnych, którego wygląd robi większe wrażenie niż praca potrzebna do jego wykonania. Pierwszym krokiem jest przygotowanie z paseczków o różnych odcieniach koloru żółtego płatków w kształcie łezki. Następnie z wąskich, zielonych paseczków należy zrobić kielich na płatki. W tym celu zwiń ściśle paseczek w celu uformowania zielonego koła z wypustem w środku, sklej go i wypchnij drugim końcem igły do quillingu lub innego narzędzia formując kształt doniczki. Ostatnim krokiem będzie przyklejenie wcześniej wykonanych żółtych elementów do wewnętrznej części zielonej doniczki.

Drugim z elementów dekoracyjnych, który chciałbym przedstawić jest dekoracja w formie małych różyczek z pasków. Pierwszym krokiem w celu uzyskania satysfakcjonującej nas dekoracji jest przygotowanie całkiem długiego paska o szerokości 4-ech milimetrów oraz igły bądź innego narzędzia wokół którego będziemy mogli zawijać naszą różyczkę. Aby rozpocząć pracę, należy nasz różowy pasek zagiąć na samym początku tworząc trójkąt prostokątny, bądź pierwsze skrzydło od papierowego samolotu. Następnie układamy, przyciskając palcem, na naszej igle zagięty początek i owijamy, silnie ściskając wokół igły papierowy pasek, tworząc naszą tym samym naszą różyczkę.

Więcej znajdziesz na: https://www.swiatartysty.pl/pl/c/QUILLING/146

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *