Posiadanie broni – wiatrówki, łuki, noże

  • admin 

Czy posiadanie broni bez zezwolenia jest zgodne z prawem? Otóż tak, ale nie dotyczy to każdego jej rodzaju. Zapis regulujący tę kwestię znajduje się w Ustawie o broni i amunicji. Zgodnie z art. 11 ust.18 „pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku: (…)10) posiadania broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik tej broni.”. Artykuł ten stał się podstawą do rozwoju broni czarnoprochowej w Polsce.

Również wiatrówki, o energii kinetycznej poniżej 17 dżuli nie są uznawane przez prawo polskie za broń. W związku z tym, można je nabyć choćby w sklepie internetowym. Należy jednak pamiętać, że decydując się na zakup, musimy upewnić się, że wybrany sklep z wiatrówkami jest sprawdzony. Nie ma regulacji dotyczącej minimalnego wieku, który ma osiągnąć nabywca. Sklep z wiatrówkami powinien jednak wymagać od kupującego potwierdzenia daty urodzenia, aby sprawdzić czy potencjalny klient jest pełnoletni.

W internecie można legalnie nabyć również łuki, noże, miecze i maczety. Mimo, że przedmioty te nie są uznawane jako broń, w wielu miejscach można znaleźć oznaczenie „sklep z bronią”. Takie placówki oferują również wszelkiego rodzaju amunicję.

Oprócz szeroko pojętej broni, na którą nie trzeba posiadać zezwolenia, są także artykuły do samoobrony. Taki asortyment oferuje sklep z militariami. Można tam kupić również różne typy paralizatorów oraz gaz pieprzowy.

Zapraszamy do sklepu internetowego, w którym nabyć można broń, narzędzia i akcesoria militarne https://www.artbron.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *