Podstawowe zastosowanie serwonapędów

  • admin 
serwonapędy

Serwonapędy to, w telegraficznym skrócie, urządzenia, a raczej specjalistyczne układy wykonawcze, które pozwalają na szybką i o wiele dokładniejszą pracę wszelkiego rodzaju maszyn. Służą one w głównej mierze do pozycjonowania osi według założonych wcześniej parametrów ruchu, jak między innymi: przyspieszenie, prędkość czy też pozycja.

Działanie serwonapędów

Serwonapędy przydają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest pozycjonowanie oraz precyzyjne przemieszczanie między różnego rodzaju położeniami, w przypadku sterowania przy udziale niewielkich prędkości, a także przy znacznej dynamice konkretnego ruchu. Struktura standardowego serwomechanizmu opiera się na strukturze typowego układu regulacji, sterowanego jednak siłownikiem. Specyfiką serwonapędów jest siłownik, który nie utrudnia regulacji, wnosząc przy tym nieliniowość.

Automatyka przemysłowa z wykorzystaniem serwonapędów

Serwonapędy to niezbędne narzędzia podczas wszystkich prac, w których niezbędne jest precyzyjne zajmowanie oraz zmiana pozycji. Sprawdzają się więc między innymi w urządzeniach, takich jak: wtryskarki, wiertarki, czy też maszyny służąca do sterowanie ruchem obrotowym.

Mechanizmy tego rodzaju są powszechnie stosowane w przemyśle jako element składowy maszyn automatycznych. Wykorzystuje się je na przykład w urządzeniach do pakowania i przenoszenia produktów, przenośnikach taśmowych oraz maszynach do zwijania i rozwijania materiałów. Warto wspomnieć, że poszukując dobrej jakości serwonapędów, dobrze wybierać urządzenia pochodzące od renomowanych marek.

Więcej informacji na temat serwonapędów znajdziesz tutaj: http://induprogress.pl/produkty/technika-napedowa/serwonap%c4%99dy-serii-asda-a2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *