Obroża czy szelki – co wybrać?

  • admin 
piesek

Początkujący właściciele zwykle zastanawiają się, co będzie bardziej odpowiednie na codzienne spacery: obroża czy szelki. Zwykle zależy to od zachowania i charakteru psa, dlatego podejmując decyzję trzeba wziąć pod uwagę nie tylko naszą wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pupila.

Jakie są zalety szelek?

Zwykle szelki są uznawane za bezpieczniejsze niż obroże dla psów. Trudniej jest się z nich wyplątać i mamy większą kontrolę nad psem. Niestety, często decydują się na nie właściciele czworonogów, które dość mocno ciągną na smyczy. Nie powinno się kupować szelek dla psa, który nie chodzi ładnie przy nodze, gdyż ich budowa mobilizuje zwierzę do jeszcze mocniejszego pociągania. Szelki są dobre w sporcie oraz dla ułożonych już psiaków.

pies
Dlaczego warto wybrać obrożę?

Obroża dla psa jest najważniejszym elementem jego wyposażenia. Ułatwia pracę nad zwierzęciem np. kiedy ten ma tendencje do nadmiernego ciągnięcia i szarpania. Jeśli pies opanuje chodzenie przy nodze w obroży, można przerzucić się na szelki. Pupil zdecydowanie bardziej reaguje na nacisk w okolicy szyi niż całej klatki piersiowej, dlatego często w przypadku obroży, sam luzuje smycz i koryguje swoje zachowanie, natomiast równomierny ucisk szelek tylko podkręca go do ciągnięcia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając obrożę?

Przede wszystkim na odpowiednio dobraną długość i szerokość paska. Powinna przylegać do szyi psa, lecz nie być zbyt ciasna. Również szerokość paska jest ważna, gdyż zbyt szerokie są niewygodne, a zbyt cienkie powodują wżynanie się w skórę i dyskomfort.

Więcej dowiesz się na stronie: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/obroze-dla-psow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *