Czym są otulacze dla niemowląt?

Co jakiś czas w temacie wyprawki dla noworodka pojawiają się jakieś nowe hitowe elementy, które są polecane większości mam. Kilka lat temu takim hitem stały się otulacze dla niemowląt. Można je teraz kupić bez problemu w większości sklepów z akcesoriami dla dzieci. Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Poniżej kilka podpowiedzi.

Otulacze dla niemowląt
Z pewnością najważniejsza jest jakość tkaniny, z której uszyty został otulacz. Nie chodzi o to, by miał on modny wzór, bo to jest kwestia drugoplanowa. Warto natomiast sprawdzić, czy otulacz został wykonany z tkaniny bambusowej, bo to właśnie ona jest najbardziej polecana do ich szycia. Tkanina bambusowa ma bowiem pewne bardzo dobre właściwości. Jest lekka i przewiewna, w chłodne dni dobrze grzeje i zapewnia ciepło, zaś podczas upałów ma właściwości chłodzące i absorbujące pot. Dzięki temu dziecko nigdy się nie przegrzewa, gdy jest okryte otulaczem. 

Otulanie
Otulacze szyje się w dosyć dużych rozmiarach, aby swobodnie móc ich używać do ścisłego owijania dziecka, czyli takiego krępowania go, by jego nóżki oraz rączki ściśle znajdowały się pod otulaczem. Noworodki bardzo lubią taką pozycję, czują się wtedy bezpiecznie i szybko wyciszają się. Oczywiście nie wszystkie dzieci preferują spanie w takiej pozycji, jednak większość noworodków bardzo dobrze ją toleruje. Warto poprosić zatem położną albo inną doświadczoną matkę, aby pokazała jak prawidłowo otulać niemowlaka za pomocą otulacza. Na początku wydaje się to dosyć trudne, jednak po poznaniu odpowiedniej techniki, szybko dochodzi się do wprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *